Nedostatek řidičů (nejen) na Opavsku

Společnost TQM – holding s.r.o. se dlouhodobě potýká s nedostatkem kvalifikovaných řidičů nákladních vozidel a autobusů. Není však sama – s mezerami na trhu práce v oboru řidič/řidička se setkává mnoho dopravců. O tom, že řidiči na Opavsku jsou „nedostatkovým zbožím“, hovoří JUDr. Tomáš Roleder, ředitel odboru vnitřní správy TQM, v aktuálním článku pro Opavský a hlučínský deník.

„Snažíme se k problematice absence profesionálních řidičů přistupovat komplexně – podporujeme odborné vzdělávání svých budoucích zaměstnanců již na školách, novým řidičům vyplácíme náborový příspěvek, vlastním zaměstnancům pak nabízíme možnost soustavného rozvoje, ať už hovoříme o rozšiřování odborné kvalifikace nebo o kariérním růstu,“ uvádí JUDr. Roleder a zdůrazňuje: „Ceníme si loajality zaměstnanců a rádi podpoříme i jejich snahu o další postup – řidič se tak může například vypracovat na pozici dispečera apod.“

V TQM je pro řidiče zajištěn prvotřídní background a celá řada dalších benefitů. Za jednu z největších konkurenčních výhod lze přitom považovat právě stabilní zázemí velké společnosti se zajištěním veškerého komfortu včetně vlastního servisu, myčky, pneuservisu a dalších podpůrných činností, to vše v areálu společnosti.